Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AxtarAxtar  Qeydiyyatdan keçinQeydiyyatdan keçin  Giriş  
Forumun on ən aktiv movzusu: 1.Dunyanin en guclu 3 futbolcusu | 2.Alternative Rock qrupu PLACEBO | 3.Yapon əlifbası | 4.Google.az axtaris sistemi | 5.Champions League qalibi bu il kim olacaq? | 6.Adət-ənənələrimiz!!! | 7.Dersde bezdiyiniz zaman | 8.Shevchenkonun fanatalariiiiii | 9.Formula 1 2009 dünya çempionatı | 10.Hansı ev heyvanlarını saxlayirsiniz? | www.taktika.tk |
Xoş gəlmisiniz. Siz forumda öz mövzunuzu açmaqla yanaşı, açılmış mövzularda fikirlərinizi bildirə və sorğular keçirə bilərsiniz. | www.taktika.tk |

Məntiqi suallar!!!

Aaa gitmek 
4 posters
MüəllifIsmarıc
AC-Milan
Admin
AC-Milan

İsmarıc sayı : 94
Şəhər/ölkə : : Baki
Afərinlər : 1
Xallar : 8
Registration date : 16/02/09

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyŞ. Fev. 21 2009, 19:09

İlk sual məndən olsun:
2CİNAYƏT İŞİ
Nyu-York məktəblərinin birində müəllimənin pul kisəsi itmişdir.Pul kisəsini beş şagirddən-Lilian,Cudi,Devil,Teo və Marqaretdən biri götürə bilərdi.Sorğu-təhqiqat zamanı hər şağird üç ifadə verdi:
Lilian: 1) Pul kisəsini mən götürməmişəm; 2)Mən ömrümdə heç nə oğurlamamışam;3)Bunu Teo edib.
Cudi: 1)Mən götürməmişəm. 2)Mənim atam kifayət qədər dövlətlidir və mənim öz pul kisəm var; 3)Marqaret bilir, bunu kim edib.
Devid : 1) Mən götürməmişəm 2) Məktəbə daxil olana kimi Marqareti tanımırdım; 3) Bunu Teo edib.
Teo: 1) Mən təqsirkar deyiləm; 2) Pul kisəsini Marqaret götürüb; 3) Lilian yalan deyir ki,pul kisəsini mən götürmüşəm.
Marqaret: 1) Müəllimənin pul kisəsini mən götürməmişəm; 2) Bu işdə təqsirkar Cudidir; 3) Devid məni anadan olandan tanıyır, o mənə zamin dura bilər.
Sonrakı təhqiqat nəticəsində şağirdlər boyunlarına aldılar ki, onların hər birinin dediklərindən ikisi doğru, biri isə yalandır. Müəllimənin pul kisəsini kim oğurlayıb?
Tapin görək... Very Happy
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Lugen
Moderator
Lugen

İsmarıc sayı : 41
Afərinlər : 2
Xallar : 5
Registration date : 18/08/08

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyŞ. Fev. 21 2009, 21:29

Uyda, tapana eshq olsun??? Teo deyil?
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
AC-Milan
Admin
AC-Milan

İsmarıc sayı : 94
Şəhər/ölkə : : Baki
Afərinlər : 1
Xallar : 8
Registration date : 16/02/09

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyŞ. Fev. 21 2009, 22:05

Tapmaca deyil mentiqi sualdi Very Happy
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
bakalavrka

İsmarıc sayı : 2
Afərinlər : 0
Xallar : 2
Registration date : 20/04/10

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyÇ.a. Apr. 20 2010, 16:07

Razz cavab.TEODUR
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
bakalavrka

İsmarıc sayı : 2
Xallar : 2
Registration date : 20/04/10

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyÇ.a. Apr. 20 2010, 16:08

MENCE TEODUR.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
saa88b8d

İsmarıc sayı : 1
Xallar : 1
Registration date : 09/11/10

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! EmptyÇ.a. Noy. 09 2010, 13:25

Elbette ki, bu Margaretdir! Cunki, Cudi bunu bilirdi. Sadece demek istemediyi ucun "Marqaret bilir" dedi... Marqaret ise Cudinin onu satdigini dusunub her seyi onun ustune atmaga calisdi. Hem de ki, burada bir ziddiyyet de Devidin "Məktəbə daxil olana kimi Marqareti tanımırdım" demesi ile Marqaretin "Devid məni anadan olandan tanıyır" sozleri idi. Bu da bir daha Marqaretin yalan ifade vermesi demekdir.
CAVAB: Margaret
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Sponsored content

Məntiqi suallar!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Məntiqi suallar!!!   Məntiqi suallar!!! Empty

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Məntiqi suallar!!!
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)

Bu forumun msaadesi var:Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.
 :: HƏYATDAN :: Forum oyunları-
Keç: